top of page

Çocuk Eğitimine Katkı

World Economic Forum'un 2020 ve ötesi için yayınladığı en önemli beceriler listesini görmüşsünüzdür. Bu listenin ilk üçünü şunlar oluşturuyor;

1) Kompleks problem çözümü

2) Kritik düşünme

3) Yaratıcılık.

Sosyal medyaya bakarsak, her platformda bunlarla ilgili konuşmacılar, bildiriler, özlü ve güzel sözler, kısa makaleler görüyoruz. Bunlara bakarak (en azından biz) çocuklarımızı, böyle bir değişime nasıl hazırlayacağımızı anlamıyoruz. Bu yüzden biz de global ölçekte çoğunluğun kabul ettiği yolları takip etmeye karar verdik. Konuyla ilgili okumalar, daha kızımız doğmadan başlamıştı. Hala devam eden (ve uzun zaman devam edecek) bu araştırmayla elde ettiklerimizi ve uygulama sonuçlarını bu yazı dizisiyle sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Elimden geldiğince kronolojiyi ve dizinin bütünlüğünü bozmadan ilerleyeceğim. Herkesin bildiği yada üzerinde tam olarak anlaşılamamış konulara girmeden, başarısı kanıtlanmış çözümlere odaklanacağım. Diğer yazılarımın çoğunda belirttiğim gibi ben ne konunun bir uzmanı, ne de konunun nihai cevabını bilen birisiyim. Haliyle, yazılarımı heyecanlı bir babanın denemeleri olarak değerlendirmenizi rica edeceğim.


Kommentare


bottom of page